Jdi na obsah Jdi na menu

Sněžná noc v Běláku

Dne 10.3.2011 se uskutečnil další známý běžecký závod z klubu BET a to ,,běh v nočním Běláku,,. Veden i jako dogtreking. Startovalo 12 běžců. Za TT ,,neúnavná,, RENATA. Fotografoval Honza. S čelovkama a v poměrně mrazivém leč bez sněžném počasí a s jasným svitem měsíce jsme se vydali na trať vedenou pílinkou, osvětlenými chodníky a mezi stromy, dlouhou na 8 km. Start i cíl byl v lese u kapličky. Celkový dojem podtrhovaly svíčky při vběhu do cílové rovinky. Musím pochválit výborné reflexní šipky na stromech a zpestření tratě v podobě startu z kopce dolů do úzkého koryta. Naštěstí pro všechny bez zranění. Mezi soupeři jsem se potkala i s členy MK Seitl. Za posledním běžcem jel pro bezpečnost celé akce cyklistický doprovod. Atmosféra byla výborná, noční běhy opravdu dělají jiný pohled na ,,věc,, a to se letos již po třetí v tomto tématu opakuji. V závěrečném spurtu, který jsem překvapivě vyhrála, kdy mi, jak mě znáte, nebylo ani zle, naopak, cítila jsem se v pohodě a silná jako hrom!!! Mám zato, že mě do skvělé kondice dostávají tréninkové měsíční km, pomohl k tomu i nedávný horský běh, kdy jsem získala hodně síly díky kopcům a taky zařazené sprintérské intervaly, které se učím za pomocí tréninků právě s BET zvládat a šikovně využit v závodě. Nakonec jsem si tedy doběhla pro osobák...a první psanou zmínku o umístění TT na bedně v běžeckém světě:)..

Tímto článek končím slovy..,,těším se na příští ročník,,!

RENATA - TT OSTRAVA - čas: 36:30 - 4. celkově / 1. místo v kat.