Jdi na obsah Jdi na menu

Běh rodným krajem Emila Zátopka

Dne 18.9.2010 se uskutečnil 8.ročník běžeckého závodu "Běh rodným krajem Emila Zátopka" zařazeného do českého běžeckého poháru 2010.Závod o délce 22,3km s převýšením 375m startoval v Kopřivnici a trasa vedla po silnici přes Štramberk,Ženklavu,Veřovice,horské sedlo nad pramenem Jičínky do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm.Náš tým jsem reprezentoval opět já,tedy Mirek ,za osvědčeného doprovodu Honzy Hrnčárka a jeho partnerky,kteří se pomalu stávají mými servismeni a opět jim patří obrovský dík!!

Závod odstartovala paní Dana Zátopková a prvních 10km se běželo za krásného slunečného počasí asi z 90% trati do stálého mírného kopečka v občas solidním protivětru až do Veřovic,kde byla první občerstvovací stanice.Super bylo,že v každé vesničce,kterou jsme probíhali bylo hafo lidí,kteří povzbuzovali,taky hrál místní rozhlas sice krapet starší hity typu Karel Gotta a znělky z večerníku o Křemílkovi a Vochomůrce,ale fajn-myslím,že obzvláště Peťa by byl nadšen,jelikož vím,že to je jeho muzika!

Takže 10km jsem míjel asi za 49minut a bylo zatím fajn.Pak už smích přešel,jelikož nastalo horské téměř 5km stoupání,kdy první 2km byli fajn,ale zbytek byl prudký stoupák typu Lysé hory.Ti co jezdí na kole na Javorník z Veřovic si možná vzpomenou-byla to právě ta trasa,akorát stoupání končilo v 700m u závory.Tam na 15km další občerstvovačka a pak už prudký seběh,kdy jsem hrozně ztratil a předběhlo mě tak 12 běžců,jelikož kolena a kotníky volali o pomoc...Na 18km poslední občerstvení a pak už hurá do Rožnova,kde v dřevěném městečku byl cíl.Doběhl jsem v čase 1:55:46 na 130 místě z asi 180 startujících(ve své kategorii 64 z 82),což nic-moc,ale obsazení závodů bylo opravdu už elitní a mou kategorii vyhráli 3 Keňané,což hovoří asi za vše.